Evolenz III MSE dr Enzmann

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 2 dni
Cena: 185,00 zł 185.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Enzymy pochodzenia roślinnego

Evolenz III MSE jest czysto roślinnym zestawem enzymów roślinnych uzyskiwany z kiełków pszenicy, kukurydzy i soi. Naturalne pochodzenie składników aktywnych ułatwia uzyskanie substancji niemal identycznych z tymi, które występują w naszym organizmie.

Siła natury w obronie przed stresem oksydacyjnym 

3 enzymy SOD (dysmutaza ponadtlenkowa), GPX (peroksydaza glutationowa) i KAT (katalaza) naturalnie stanowiące tarczę przed wolnymi rodnikami. Dołożenie  do kapsułki porcji selenu i witaminy B12 wzmacnia efektywność procesów antyoksydacyjnych.

Czystość preparatu, podmiot odpowiedzialny:

Wszystkie produkty firmy MSE Pharmazeutika dr Enzmann, mają w swoim składzie substancje fizjologiczne o możliwie najwyższym stopniu czystości.

Porcje w produktach są odpowiednio wysokie i mają odpowiednią formę.

Przy produkcji suplementów zachowane są najwyższe standardy farmaceutyczne GMP czyli zasada dobrej praktyki produkcyjnej. GMP daje gwarancje ścisłej kontroli wszystkich etapów produkcji czyli od momentu zaopatrzenia w surowce poprzez produkcję, pakowanie aż do dystrybucji suplementu włącznie. Stosowanie takich zasad pozwala min.eliminować zagrożenia dotyczące zanieczyszczenia preparatu obcymi substancjami chemicznymi.

Co znaczy obrona przed wolnymi rodnikami i stresem oksydacyjnym?

Do pojawienia się stresu oksyadacyjnego dochodzi w sytuacji braku równowagi między produkcją wolnych rodników tlenowych (w czasie produkcji energii ATP) a ilością zwalczających je składników o działaniu antyoksydacyjnym. Aby zahamować uszkodzenia cząstek biologicznych w naszym organizmie, wywołane przez wolne rodniki (ROS), niezbędne są antyoksydanty. 

Dlaczego suplement żywności EVOLENZ III MSE?

 • Doskonała jakość preparatu. Produkty mitochondrialne produkowane są przez firmę MSE PHarmazeutika dr F.Enzmann, która przez 50 lat wypracowała sobie na rynku pozycje lidera w produkcji preparatów z substancjami mitochondrialnymi.
 • Preparat Evolenz III MSE - to 3 najważniejsze enzymy, uzupełniające się wzajemnie i stanowiące wspólnie pierwszą linię obrony przed wolnymi rodnikami a w konsekwencji przed stresem oksydacyjnym.
 • Evolenz III MSE jest preparatem czysto roślinnym, naturalnym uzyskiwanym z kiełków pszenicy, kukurydzy i soi. Odpowiednio wyselekcjonowane i dobrane składniki to efekt wieloletnich badań naukowych Laboratorium MSE i zespołu badawczego dr F. Enzmanna.
 • Aby zwiększyć przyswajalność i skuteczność preparatu, substancje aktywne zapakowano w tabletkę dojelitową. Przenosząc miejsce rozpadu tabletki, zabezpieczono enzymy przed sokami żołądkowymi i tym samym utrzymano efektywność działania  enzymów.

EVOLENZ III MSE -enzymy rośline

Rozkład enzymów w preparacie: 

 • GPX (peroksydaza glutationowa)- 460 000 IU
 • KAT (katalaza)-18 000 IU 
 • SOD -76 000 IU (dysmutaza ponadtlenkowa) gdzie  IU oznacza jednostki międzynarodowe. 

Enzymy są niemal identyczne z enzymami wytwarzanymi przez organizm (stanowią pierwszą linię obrony przed wolnymi rodnikami).

Każdy z tych enzymów wykonuje ogromną pracę w rozbrojeniu rodników nadtlenowych do bezpiecznej formy czyli np. do postaci wody i tlenu jak jest to w przypadku dysmutazy ponadtlenkowej. Tam dzięki enzymowi białkowemu rodnik nadtlenkowy zamieniany jest najpierw w cząsteczkę tlenu i nadtlenek wodoru a następnie w obecności katalazy do postaci wody i tlenu.

Uzupełnienie diety o żywność bogatą w enzymy stanowiące tarcze przed wolnymi rodnikami wskazane jest kiedy dochodzi do nadmiernego przyrostu wolnych rodników np.przy zwiększonym wysiłku fizycznym lub umysłowym, wystąpieniu stresu itp. 

Składniki uzupełniające enzymy

GPX, KAT, SOD

 • Każda z substancji uzupełniającej preparat Evolenz III MSE ma istotne znaczenie dla ochrony komórek mitochondrium.
 • Witamina B12 pełni w mitochondriach istotną rolę jako kofaktor enzymów w przemianie energii. Ma duże znaczenie w metabolizmie białek, tłuszczy i węglowodanów, regeneracji systemu nerwowego i tworzeniu czerwonych ciałek krwi. 
 • Witamina E ma m.in. działanie przeciwutleniające i chroni lipidy w błonach komórkowych przed wolnymi rodnikami. 
 • Selen jest składnikiem licznych enzymów, m.in. peroksydazy glutationowej - SOD.

Producent:

Mse Pharmzeutika GmbH Dr. Franz Enzmann; Nehringstrasse 15; 61352 Bad Homburg; Niemcy.
Firma MSE Pharmazeutika dr Enzmann jest wiodącym producentem suplementów diety w Niemczech.
Od 50 lat nieustannie tworzy najwyższej jakości preparaty oraz gwarantuje niezmienność składu.


Skład, sposób użycia:


Evolenz III MSE to suplement diety polecany jko wsparcie przy nadmiernym wysiłku fizycznym i umysłowym  a także w obciążających sytuacjach życiowych (traumatyczne przejścia, permanentny stres) 


Ilość w opakowaniu  / ilość netto: 90 tabletek /67,5 g


Składniki:substancja powlekająca::hydroksypropylometyloceluloza; suszone kiełki pszenicy kukurydzy i soi (84,5/100 g); substancje przeciwzbrylające: sole magnezowe kwasów tłuszczowych i dwutlenek krzemu; drożdże selenowe; witamina E; cyjanokobalamina (witamina B12).


Zalecana dzienna porcja: 1-6 tabletek
Skład zalecanej dziennej porcji: 

Maksymalna ilość -6 tabletek: 3,9 g wyciągu z kiełków pszenicy, kukurydzy i soi, 60 mg witamina E- 600% RWS*, 60 μg witamina B12 - 6000% RWS*, 60 μg selen- 109% RWS*.

Zawartość enzymów w jednej tabletce:

GPx - 460.000 IU**
SOD - 76.000 IU**
KAT - 18.000 IU**

*RWS - Referencyjna wartość spożycia
**IU - Jednostki międzynarodowe


Suplement diety nie może być traktowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji do spożycia w ciągu dnia.
Nie stosować u osób uczulonych na składniki produktu. Należy pamiętać o zróżnicowanym sposobie żywienia i zdrowym trybie życia.

Najlepiej spożyć przed datą: m-c,rok/Nr partii:patrz na etykietę na spodzie opakowania.

Warunki przechowywania:
Przechowywać w suchym chłodnym miejscu, w sposób niedostępny dla małych dzieci.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl