Homocystein-Intercell®

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 2 dni
Cena: 191,00 zł 191.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Kompleks substancji wspierających metabolizm homocysteiny

W preparacie Homocystein - Intercell® wykorzystano efekt synergii, aby połączyć ze sobą 5 istotnych składników istotnych dla wsparcia metabolizmu homocysteiny. Połączono ze sobą celowane składniki (kwas foliowy, B12, B6, betaina, ryboflawina), które wykazują dużą skuteczność w procesach odpowiedzialnych za przemiany homocysteiny.

Nowatorskie łączenie składników,100% aktywności 

W przypadku preparatów złożonych ze składników o różnej masie cząsteczkowej wymagane jest równomierne rozmieszczenie substancji z zachowaniem stu procentowej aktywności łączonych składników. Firma Intercell®-Pharma  wykorzystała innowacyjną technologie dwufazowego wypełniania kapsułek. Koncepcja polega na naprzemiennym umieszczaniu cząsteczek o wyraźnie większych rozmiarach z pozostałymi aktywnymi substancjami odżywczymi.

Standardy jakości preparatu Homocystein-Intercell®

Intercell®-Pharma to wiodący producent produktów odżywczych i biologicznych.
Koncern stawia na rozwój i wysoką jakość produktów z wykorzystaniem aktualnej wiedzy naukowej i wyników badań.
Wszystkie produkty są wytwarzane w oparciu o certyfikat GMP czyli Dobrą Praktykę Produkcyjną , która świadczy o o najwyższej jakości procesów produkcji suplementów.

Dlaczego Homocystein-Intercell®:

  • Doskonale opracowany preparat Homocystein-Intercell®, który wyróżnia sie  innowacyjnością, skutecznością oraz rozbudowaną formułą modulatorów homocysteiny.
  • Homocystein-Intercell to najwyższej jakości preparat o 100% aktywności składników. 
  • Szczególną zaletę preparatu Homocystein- Intercell® stanowi efekt synergii wszystkich kofaktorów biorących udział w metabolizmie homocysteiny. Oprócz standardowo wykorzystywanych składników odżywczych (kwas foliowy, B12, B6) dołożono betainę  oraz ryboflaminę (witaminę B2). Taki zestaw szczególnie skutecznie wspiera procesy przemiany homocysteiny. 
  • Kapsułki dla skuteczniejszego działania wypełniono stosując nowatorski system dwufazowego wypełnienia kapsułki o synergicznej kombinacji witamin B.
  • Stężenie oraz forma kofaktorów  użytych w preparacie Homocystein-Intercell® jest odpowiednia do wymagań procesu rozkładu homocysteiny.
  • Innowacyjna kapsułka wykonana jest tylko z celulozy i wody, bez dodatków mogących zakłócić działanie substancji aktywnych. Substancje aktywne preparatu to kompleks witaminowy: kwas foliowy (800 µg), witamina B12 (400 µg),witamina B6 (15 mg), witamina B2 (10 mg) oraz betaina (500 mg). 
  • Homocystein-Intercell® zawiera optymalną dawkę betainy i tym samym stanowi doskonałe uzupełnienie diety.
  • Produkt pozbawiony składników modyfikowanych genetycznie jak również pochodzenia zwierzęcego. Produkt polecany dla wegan i wegetarian.
  • Innowacyjne kapsułki Homocystein-Intercell® wyprodukowano w oparciu o zasady obowiązujące przy produktach dających gwarancje najwyższej jakości i czystości - GMP.

Składniki Homocystein-Intercell®:

Homocystein-Intercell® zawiera Kompleks witamin B oraz betainę.

Kwas foliowy w preparacie występuje postaci specjalnego kompleksu:„zwykłego” kwasu foliowego i jego aktywnej formy 5-MTHF, która jest bezpośrednio transportowana do krwiobiegu i włączana w procesy biologiczne komórki.

Witamina B12 ma postać aktywnej - metylokobalaminy czyli wysoce skutecznej formy tego związku. Jest głównym stymulatorem przemian homocysteiny. Podtrzymuje i wzmacnia prawidłową przemianę materii, funkcje immunologiczne i podział komórek a razem z witaminą B6 wpływa na proces tworzenia się krwinek czerwonych. Ponadto b12 i B6 pomagają w prawidłowym  funkcjonowaniu układu nerwowego i odpornościowego. Obie witaminy pomagają w utrzymaniu prawidłowych funkcji psychologicznych oraz przyczyniają się do zmniejszenia uczucia zmęczenia i znużenia.

Obecna w preparacie Homocystein-Intercell® witamina B6 jest szczególnie dobrze przyswajalna,
występuje bowiem w formie bioaktywnej (fosforan pirydoksalu). Witamina B6 wspomaga min.utrzymanie prawidłowego metabolizmu białka i glikogenu i jest obecna przy syntezie cysteiny

Biotyna przyczynia się do utrzymania na prawidłowy poziomie metabolizmu energetycznego oraz wspomaga funkcjonowanie układu nerwowego oraz stanu błon śluzowych . Ma swój udział w utrzymaniu prawidłowego metabolizmu makroskładników odżywczych 

Idealnym dopełnieniem kompleksu witamin B jest witamina B2, która jest w synergii z pozostałymi składnikami. Jest koenzymem w metabolizmie kwasu foliowego, witaminy B6, a także współuczestniczy z witaminą B12 w wielu szlakach metabolicznych.Witamina B2 przyczynia się do utrzymania prawidłowego metabolizmu energetycznego i stanu czerwonych krwinek a ponadto pomaga w ochronie komórek przed stresem oksydacyjnym.

Betaina to naturalny składnik wielu roślin. Betaina spełnia rolę donora grupy metylowej i tym samym wspiera metabolizm homocysteiny i ponowne odtworzenie aminokwasu metioniny, w niezależnym od innych witamin szlaku biochemicznym. 


Metylacja 

Homocysteina jest substancją białkową, która powstaje w organizmie w wyniku przekształcenia metioniny czyli aminokwasu występującego powszechnie w pożywieniu (m.in. nabiale i mięsie).
W organizmie człowieka występuje fizjologicznie niewielka ilość homocysteiny.
Proces jej przekształcenia w organizmie zachodzi dwukierunkowo, a każda z tych przemian wymaga określonych kofaktorów.

Witamina B12 oraz kwas foliowy uczestniczą w reakcji remetylacji homocysteiny do metioniny, natomiast witamina B6 bierze udział w drugim kierunku jego przemian – procesie transsulfuracji w czasie, którego dochodzi do powstawania cysteiny, a następnie glutationu oraz tauryny.
W nerkach i wątrobie homocysteina jest również remetylowana przy udziale betainy, a szlak ten przebiega w sposób alternatywny i niezależny od witamin z grupy B. Aktywnie zaangażowana, w metylację, jest również witamina B2 (ryboflawina), która w ramach przemian biochemicznych ściśle związana jest z kwasem foliowym z witaminą B12 oraz witaminą B6.

Producent:

Wyprodukowany przez INTERCELL Pharma (Niemcy) GmbH, Altlaufstrasse 42,
D – 85635 Höhenkirchen, Deutschland - wiodącego, wykorzystującego innowacyjne rozwiązania producenta preparatów odżywczych oraz biologicznych.


Skład, sposób użycia:


Homocystein-Intercell® to formuła 5 substancji odżywczych dla wsparcia metabolizmu homocysteiny. Wszystkie składniki wzajemnie się uzupełniają a efekt synergii jest szczególną zaletą preparatu.

Ilość w opakowaniu: 90 kapsułek/ 71,1 g                                      1 kapsułka:0,790 g 

                                   

Składniki: betaina; substancja glazurująca: hydroksypropylometyloceluloza; ryboflawina; pirydoksalo-5-fosforan; sól glukozaminowa kwasu (6S) -5-metylotetrahydrofoliowego; kwas pteroilomonoglutaminowy; metylokobalamina; substancja przeciwzbrylająca: sole magnezowe kwasów tłuszczowych.

Zalecana dzienna porcja:1 kapsułka
Skład zalecanej dziennej porcji do spożycia:

SubstancjaIlośc w porcji dziennej(1 kapsułka)
Witamina B6 (pirydoksalo-5-fosforan)15 mg (1071%*)
Betaina500 mg **
Witamina B9 (kwas foliowy)800 mg (400 %*)
Witamina B2 (ryboflamina)10 mg ( 714%*)
Witamina B12 (metylokobalamina)400 µg (16 000 %*)


*RWS-Referencyjna Wartość Spożycia
**-brak zalecanej dziennej porcji do spożycia

Sposób spożycia:

1 kapsułka w trakcie posiłku popijając wystarczającą ilością wody. Zaleca się użycie przed okres 3 miesięcy.

Suplement nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
Należy przestrzegać zdrowego trybu życia i różnorodnie się odżywiać.
Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej, do spożycia.
Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na składniki produktu.

Produkt nie jest przeznaczony dla kobiet w ciąży, karmiących ani dzieci i młodzieży poniżej 18 roku życia.

Najlepiej spożyć przed końcem: (m-c, rok)/Nr partii: patrz na etykietę na spodzie opakowania.

Warunki przechowywania: Przechowywać w suchym i chłodnym miejscu w sposób niedostępny dla małych dzieci. Nie przekraczać temperatury przechowywania 25°C, a w przypadku okresu przechowywania przekraczającego trzy miesiące produkt przechowywać w lodówce.

Dane techniczne

Sposób spożycia witaminy B12 Witamina B12 kapsułki
Postać Witaminy B12 Metylokobalamina
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl