Zaloguj się
Nie pamiętasz hasła? Zarejestruj się

Brytyjska Firma IGENNUS istnieje od 2005 roku.
Z powodzeniem i bardzo wysoką oceną środowiska medycznego i naukowego, produkuje suplementy oparte w głównej mierze o kwasy omega 3 (EPA i DHA)
Jeden z produktów, Pharmepa Restore, został zarejestrowany w ramach przesiewowych badań nad rakiem jelita grubego, przez rząd brytyjski. Program nosi nazwę seAFOod.

Cała historia firmy zaczęła się jednak od preparatu VEGEPA, która jest obecnie rekomendowana przez przeglądowe czasopisma naukowe i wykorzystywana w badaniach naukowych. 


Wszystkie produkty IGENNUS są wolne od:

- substancji pochodzących z organizmów modyfikowanych genetycznie (GMO-free).
- syntetycznych barwników, substancji smakowych i konserwantów.

Wszystkie składniki są w pełni biodostępne, optymalnie trawione i wchłaniane.

Surowiec do produkcji oleju rybiego pozyskiwany jest wyłącznie z ryb dzikich (sardeli) żyjących w naturalnym środowisku ponieważ Sardela jest rybą krótko żyjącą i nisko stojącą w łańcuchu pokarmowym, co znacząco ogranicza jej potencjalne zanieczyszczenie spowodowane zanieczyszczeniem mórz.

Olej pozyskiwany jest z ciała ryb, a nie z wątroby, która akumuluje toksyny.

Molekularna destylacja, stosowana w produkcji, skutecznie usuwa z oleju ewentualne zanieczyszczania dioksynami, rtęcią i PCBs. Estryfikacja wykorzystywana w produkcji, zapewnia wysoką koncentrację EPA.

Olej pozbawiony jest witaminy A, która jest jednym z powodów przeciwskazanego wysokiego spożycia ryb koniecznego do uzyskania odpowiednio wysokiej dawki EPA.

Wysokoskoncentrowany olej jest skrupulatnie chroniony przed utlenianiem – w trakcie produkcji olej nie ma kontaktu z powietrzem a kapsułki są pakowane osobno w blistry i zawierają witaminę E.

Pozyskiwanie ryb, z których otrzymywany jest olej do produkcji suplementów, nie narusza w znaczący sposób bioróżnorodności mórz i oceanów.
Opakowania są przyjazne środowisku i bezpieczne.

Wszystkie produkty firmy IGENNUS mają certyfikat GMP.

Niektóry produkty dodatkowo posiadają:
-raport IMPD czyli raport Investigational Medicinal Product Dossier, zawierający zestaw informacji określających jakość produktu, jego produkcji, sposobu kontroli jak również oceny ryzyka stosowania,
-Certyfikat BRC Global Standard for Food Safety , który to certyfikat dotyczy bezpieczeństwa produktów spożywczych.
-oraz niektóre suplementy diety posiadają ocenę firmy ALS Food & Farmaceuticals, która sprawdza jakość i czystość produktów pod względem mikrobiologicznym.

Suplementy są bardzo wysokiej jakości a produkcja oparta o najnowsze osiągnięcia nauki i techniki.

 Vegepa Vegepa
Cena: 61,60 zł
szt.
zobacz więcej
Echiomega Echiomega
Cena: 54,90 zł
szt.
zobacz więcej
Opti-O-3 Opti-O-3
Cena: 390,00 zł
szt.
zobacz więcej
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl