Wegański Pro KOLAGEN 500 mg

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 2 dni
Cena: 111,52 zł 111.52
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Niezbędne wegańskie białko pro kolagenowe

Wegański Pro kolagen to pierwszy, unikalny pakiet odżywczy zawierający niezbędne wegańskie białko pro kolagenowe.

Jest to preparat dopasowany dla potrzeb diety wegańskiej i roślinnej. W tym celu skomponowano ze sobą 3 brakujące w obu dietach białka, które stanowią w strukturze kolagenu aż 50%:

 • Połączono w preparacie roślinną glicynę, prolinę oraz hydropsykrolinę. Witamina C - występuje w preparacie w roli kofaktora dla enzymów syntetyzujących kolagen.

Proteiny w preparacie pochodzą z ziaren brązowego ryżu, słonecznika, dyni oraz grochu. 

Odżywka białkowa, wegański pro kolagen, ma naturalny orzechowy smak i jest pozbawiona zapachu. Odżywka jest przygotowana w formie łatwo rozpuszczalnego proszku.

Ogromną zaletą wegańskiego pro-kolagenu w proszku, jest łatwe mieszanie z innymi płynami a także fakt, że po rozpuszczeniu nie ma kredowej konsystencji. 

Opakowanie zawiera 500 mg proszku pro kolagenu co wystarcza na przygotowanie 35 porcji drinków kolagenowych.

Odżywka białkowa dla wegan

 ✅Wegański Pro Kolagen jako „kompletne” białko (zawiera w porcji aż 11 g białka), może stanowić idealny suplement do uzupełnienia spożycia białka w diecie dla wegan lub wegetarian.

 ✅Formuła PlantProColl™to unikalna mieszanina roślinnych białek, która zawiera zwiększone porcje 3 aminokwasów, niezbędnych do budowy kolagenu

✅Roślinna glicyna, prolina oraz hydropsykrolina znajdują się w suplemencie, w idealnej proporcji czyli 2:1:1. Taki stosunek jest tożsamy  z układem aminokwasów w kolagenie wołowym bądź ludzkim i dlatego Wegan Pro Kolagen jest pełnowartościową alternatywą dla preparatów pochodzenia zwierzęcego. 

✅Dodanie witaminy C, do formuły, zapewnia prawidłowe przebieg procesów za które odpowiedzialne są  peptydy stymulujące budowę kolagenu czyli witamina C jest potrzebna jako stymulator dla glicyny, proliny i hydropsykroliny.

Komplet aminokwasów

 • Pakiet odżywczy w postaci VEGAN PRO KOLAGEN jest doskonałym źródłem odpowiednich aminokwasów do  budowy kolagenu. To niezbędne wegańskie białko pro kolagenowe.
 • Vegan Pro Kolagen dostarcza wszystkie 21 aminokwasów w tym lizynę, której często brakuje w diecie wegańskiej.
 • Zawartość BCAA czyli niezbędnych aminokwasów powiązanych z syntezą białek  mięśniowych, jest dwukrotnie wyższa niż w preparatach kolagenowych pochodzenia zwierzęcego.
 • Zwiększono ilość:
  • glicyny ponieważ to  główny aminokwas obecny w kolagenie a wegetarianie i weganie otrzymują mniej glicyny ze spożywanych posiłków od osób jedzących mięso.  
  • hydropsykroliny ponieważ prawie nie występuje w posiłkach osób na diecie roślinnej
 • Weganie lub wegetarianie winni zwracać szczególną uwagę na dobór w posiłkach, odpowiednich składników, które zapewnią obecność ważnych aminokwasów egzogennych.
  • Białka roślinne uznawane są za ciężko strawne dla ludzkiego układu pokarmowego. Ponadto większość z nich nie pokrywa dziennego zapotrzebowania ludzkiego organizmu.
 • W zastosowanej formule PlantProColl™ z ogromną starannością umieszczono aminokwasy niezbędne do budowy kolagenu w  odpowiedniej proporcji 2:1:1, tak, aby wegański preparat, stanowił równoważny zamiennik dla preparatów pochodzenia zwierzęcego.

 PREPARAT WOLNY OD SOI, DROŻDZY,GLUTENU,LAKTOZY, DROŻDZY. PRZYGOTWANY BEZ UŻYCIA BARWNIKÓW, ŚRODKÓW AROMATYZUJĄCYCH, GMO. PRODUKT WEGAŃSKI.


 Dlaczego pro kolagen wegański

To bardzo bogaty w glicynę, prolinę oraz hydropsykrolinę proszek białkowy przygotowany z ogromną starannością, przez brytyjską firmę Igennus Helathcare Nutriton, dbająca o utrzymanie jakości swoich preparatów na poziomie tzw. "czystości farmaceutycznej".

Pro Kolagen charakteryzuje się delikatnym, orzechowym  smakiem i ma aksamitną konsystencje, czego często brakuje tego typu białkowym odżywkom:

 • Słodkawy smak, odżywka białkowa pro kolagen, zawdzięcza obecności glicyny
 • Orzechowy smak, "odżywka białkowa" zawdzięcza białkom pozyskanym z nasion

Dobrze miesza się z wszelkimi płynami ale również z owsianką bądź zupami. Ze względu na obecność witaminy C, należy dodawać proszek proteinowy pod koniec jedzenia, kiedy temperatura posiłku jest niższa:

 • Proszek można mieszać z mlekiem roślinnym, koktajlami oraz produktami spożywczymi.

Spożywając proszek zapewniający równowagę mikroelementów, odczuwamy na dłużej uczucie sytości.

Wegański Pro Kolagen jest wyjątkowo bogatą mieszanką, która dostarcza w jednej porcji:

 

 •  11 g białka bogatego w 21 aminokwasów (w tym 9 niezbędnych) oraz 1 g BCAA czyli 1 g trzech cennych aminokwasów egzogennych( leucyna, izoleucyna i walina), niezbędnych dla odżywienia mięśni
 • Tak sporządzony preparat to idealna kombinacja zrównoważonego spożycia mikroelementów w posiłkach dla wegan lub osób stosujących dietę roślinną.
 • Odżywka białkowa dla wegan jest suplementem bezglutenowym bez obecności pszenicy. Niezbędne białka dla wegan przygotowano nie dodając cukru, białka mleka, laktozy, soi, drożdży, sztucznych aromatów i barwników. Formułę do budowy kolagenu dla wegan wyprodukowano z zachowaniem reguł GMP. 

BCAA 

BCAA to szczególny rodzaj rozgałęzionych niezbędnych aminokwasów egzogennych (organizm sam nie może ich syntetyzować, więc muszą być podawane w posiłkach), które powiązane są z syntezą białek mięśniowych.

Nazwa BCAA to akronim ułożony z nazw niezbędne aminokwasów czyli leucyny, izoleucyny oraz waliny. Wszystkie te aminokwasy wspomagają nasz organizm w odbudowie glikogenu mięśniowego, stymulują syntezę białek a także wspomagają nasz organizm energetycznie, kiedy jesteśmy w trakcie wytężonego wysiłku fizycznego.

 

Kolagen

 • Kolagen to najważniejsze i najbardziej obficie występujące w organizmie białko.
 • Kolagen stanowi 30% całkowitej masy ludzkich białek i jest odpowiedzialny za ciągłą odnowę komórek ciała. Niestety tego ważnego białka brakuje w diecie wegańskiej.
 • Kolagen to białko młodości i spoiwo naszej tkanki łącznej.
 • Kolagen to nie tylko dbałość o siatkę proteinową w skórze naszej twarzy, ale przede wszystkim jest to budulec naszych wewnętrznych organów. To właśnie kolagen spaja, łączy i nadaje kształt naszym trzewiom.
 • Kolagen ustrojowy jest swoistym magazynem aminokwasów. 
  • Łańcuchy ludzkiego kolagenu zbudowane są z ok. 20 aminokwasów, zarówno takich, jakie organizm wytwarza sam, jak i takich, które musimy mu dostarczyć w pożywieniu.
 • Kolagen to również jeden ze składników mięśni, skóry, tkanki łącznej i kości.

Kolagen wsparcie dla stawów, kości, mięśni

 • Odpowiedni poziom wysycenia kolagenem przestrzeni zewnątrzkomórkowej chondrocytów, wzmacnia bardzo istotnie szkielet układu kostnego.
 • Kolagen to wsparcie dla stawów, więzadeł, kości i mięśni
  • Dzięki długiej, włóknistej strukturze, kolagen utrzymuje nasze więzadła, ścięgna i mięśnie w sprawności.
  • Kolagen stanowi ważne białko dla funkcjonalnośći naczyń krwionośnych

Kolagen dla dobrej kondycji skóry, włosów i paznokci

 • Kolagen to aż 75 % tzw. "suchej masy skóry".
 • Z wiekiem ilość kolagenu w organizmie spada. 
  • Ten proces rozpoczyna się już po 30 roku życia. W wieku około 60 lat, pokłady kolagenu wyczerpane są już w 50% 
  • Zmienia się również sposób dystrybucji kolagenu co wprost przekłada się na rozkład białek kolagenowych w strukturach skóry 
  • Jako, że na ilość kolagenu ma również wpływ odżywianie, należy przestrzegać zdrowego stylu życia i dobrze się odżywiać

Producent:

Brytyjska firma IGENNUS Helathcare Nutriton. Firma do opracowywania receptur suplementów korzysta ze swojej kadrą naukowej. Firma stosuje tyko najwyższej jakości, naturalne, dobrze tolerowane składniki. Firma podkreśla, że jej suplementy mają "klasę farmaceutyczną " ponieważ korzystają tylko ze źródeł, które gwarantują stałą jakość produktów.


 Skład, sposób użycia:


 • Wegański Pro- Kolagen to suplement przygotowany specjalnie dla osób na diecie wegańskiej lub roślinnej. 
 • Pro Kolagen jest  idealny dla skóry, włosów i paznokci oraz kości, stawów, mięśni a także funkcjonalności naczyń krwionośnych, ponieważ dostarcza kluczowych składników do budowy kolagenu.
 • Wegański Pro Kolagen zawiera bogaty zestaw aminokwasów wzbogaconych dodatkową ilością glicyny, proliny oraz hydropsykroliny.

Ilość w opakowaniu: 500 mg

Składniki: PlantProColl™- mieszanka peptydów pochodzenia roślinnego (z nasion brązowego ryżu, grochu, dyni i słonecznika); glicyna; hydroksyprolina; prolina; witamina C

Zalecane spożycie: Dorośli 1 miarka (14 g)

Porcja dzienna: 14 g, ( 1 miarka)

 

Porcja dzienna

(14 g, 1 miarka)

Zawartość

Kalorie 53,9 kcal
Tłuszcz ogółem 4,2 g
z czego nasycone kw. tłuszczowe 0,2 g
Węglowodany 0,55 g
z czego cukry 0,08 g
Białko, z czego: 9,1 g
alanina 0,35 g
arginina 0,64 g
cysteina 0,15 g
fenyloalanina* 0,38 g
glicyna 2,50 g
histydyna* 0,17 g
hydroksyprolina 1,26 g
izoleucyna*^ 0,24 g
kwas asparaginowy 0,67 g
kwas glutaminowy 1,29 g
leucyna*^ 0,58 g
lizyna* 0,32 g
metionina* 0,15 g
prolina 1,43 g
seryna 0,34 g
treonina* 0,26 g
tryptofan* 0,08 g
tyrozyna 0,33 g
walina*^ 0,39 g
Błonnik 11,1 g
Sód 19 mg
Witamina C (kwas askorbinowy) 80 mg (100% RWS**)

 *Aminokwasy Egzogenne
^Rozgałęzione Aminokwasy (Branched Chain Amino Acids)
**RWS - Referencyjna Wartość Spożycia

 

Sposób spożycia: dodać 1 miarkę do płynu lub potrawy

 • Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
 • Nie należy przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia. Należy pamiętać o zróżnicowanym sposobie żywienia i zdrowym trybie życia.

Najlepiej spożyć przed końcem; (miesiąc i rok): patrz na spodzie opakowania.

Warunki przechowywania: Przechowywać w zamkniętym opakowaniu w temperaturze pokojowej, z dla od światła słonecznego. Przechowywać w miejscu niedostępnym dla małych dzieci.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl