Witamina D3 MSE dr Enzmann

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 2 dni
Cena: 122,00 zł 122.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Substancja naturalna z lanoliny

Witamina D3 MSE zawiera naturalną formę witaminy D. Naturalne pochodzenie substratu wykazuje o 70 % wyższe przyswajanie niż inne formy witaminy d3. Cholekalcyferol zawarty w preparacie, jest izolowany z lanoliny - wosku znajdującego się w owczej wełnie, i dzięki temu jest wysoce  biodostępny i bardzo efektywnie przyswajalny.

Witamina d3 jako monopreparat

W sytuacji niedoboru witaminy d, idealnym rozwiązaniem, jest uzupełnianie braków poprzez zastosowanie suplementu diety z wysoce aktywną i dobrze przyswajalną formą witaminy D3. Preparat Witamina D3 MSE, jest monopreparatem z naturalną witaminą d3 pozyskaną z lanoliny co pozwala na efektywne uzupełnienie stwierdzonych braków. Preparat zawiera 2000 IU witaminy d3.

Monopreparat nie zaburza równowagi innych składników odżywczych.

Jakość preparatu, podmiot odpowiedzialny

 • Preparat jest efektem pracy niemieckiej firmy MSE Pharamzeutika dr. Enzmann. Firma przywiązuje ogromne znaczenie do pochodzenia składników aktywnych, implementowanych do suplementów i stąd na każdym etapie produkcji wszelkie wykorzystywane składowe preparatów, podlegają ścisły kontrolom jakościowym i wartościowym.
 • Firma MSE Pharmazeutika dr Enzmann jest wiodącym producentem suplementów diety w Niemczech. Od 50 lat nieustannie tworzy najwyższej jakości preparaty z gwarancją niezmienności składu.

Kiedy można wykazywać zapotrzebowanie na witaminę D3 ?

Witamina d3 jest syntetyzowana w naszej skórze w wyniku ekspozycji na słońce. Niestety w naszej szerokości geograficznej ekspozycja na światło słoneczne jest dość ograniczona i często dochodzi do sytuacji kiedy mamy niedoborów witaminy d. Jest to jeden z powodów, kiedy suplementacja jest uważana za najskuteczniejszą metodę eliminowania niedoboru witaminy d.

Witamina D3 pomaga w utrzymaniu prawidłowego poziomu wapnia we krwi, w zachowaniu zdrowych kości i zębów.

Witamina d3 stanowi niezbędne wsparcie funkcji odpornościowych. Pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu immunologiczngo. 

Kiedy badanie poziomu witaminy d3 (25(OH) wskazuje na jej niedobór. 

Dlaczego Witamina D3 MSE?

 • Witamina D3 MSE pochodzi wprost z natury. Cholekalcyferol jest wyizolowany z lanoliny - wosku z owczej wełny, co czyni ją o 70 % lepiej przyswajalną forma od innych form.
 • Doskonała jakość. Firma MSE Pharazeutika dr Enzmann dokonuje stałych kontroli jakości od pozyskania substancji czynnej aż do zamknięcia gotowego preparatu co gwarantuje najwyższy stopień jakości i bezpieczeństwo stosowania.
 • Preparat zawiera optymalną porcję cholekalcyferolu w jednej kapsułce (2000 IU) co zapewnia wysoką efektywność stosowania. Cholekalcyferol pozyskany z lanoliny, jest najbardziej zbliżony do formy jaka występuje naturalnie co zwiększa jego przyswajalność .
 • Witamina D3 MSE to monopreparat, co gwarantuje precyzyjne uzupełnienie wyłącznie jednej potrzebnej substancji. Monopreparat nie zaburza równowagi innych składników a  uzupełnia poziom brakującego składnika odżywczego.
 • Preparat może być bezpiecznie stosowany przez diabetyków.
 • Jedna kapsułka zaspokaja dzienne zapotrzebowanie na tę witaminę. Porcja witaminy d3 w jednej kapsułce to 2000 IU.

  Czemu możemy mieć brak witaminy d ?

   • Jedną z przyczyn niedoboru witaminy d to jest sposób w jaki witamina jest syntetyzowana:
    • Otóż witaminę D syntetyzujemy w naszej skórze z 7-dehydrocholesterolu, pod wpływem promieniowania słonecznego. Zamieszkujemy w strefie geograficznej o niskim nasłonecznieniu i stąd mogą występować niedobory witaminy D.
    • Kolejnym powodem może być min. nasza mała aktywność na świeżym powietrzu w okresie nasłonecznienia jak również zbyt długi czas jaki przebywamy w pomieszczeniach ze sztucznym oświetleniem. 

   Producent:

   • Mse Pharmzeutika GmbH dr. Franz Enzmann; Nehringstrasse 15; 61352 Bad Homburg; Niemcy.
   • Firma MSE Pharmazeutika dr Enzmann jest wiodącym producentem suplementów diety w Niemczech.
   • Firma od 50 lat nieustannie tworzy najwyższej jakości preparaty oraz gwarantuje niezmienność składu.

   Skład, sposób spożycia:


   Witamina D3 MSE to suplement z cholekalcyferolem pozyskanym z lanoliny. To naturalnie pozyskana witamina D w porcji 2000. Bardzo dobrze przyswajalna forma d3. 


   Ilość w opakowaniu/netto: 90 kapsułek / 29,7 g 


   Składniki: substancja wypełniająca:celuloza mikrokrystaliczna, cholekalcyferol; substancje przeciwzbrylające: dwutlenek krzemu (krzemionka koloidalna), hydroksypropylometyloceluloza (otoczka kapsułki).

   Zalecana dzienna porcja : 1 kapsułka
   Skład zalecanej dziennej porcji:

   Składnik w 1 kapsułce
   Cholekalcyfelor2000 IU** = 1000 %*

   *RWS - Referencyjna Wartość Spożycia
   **IU - jednostka międzynarodowa -jednostka aktywności substancji biologicznie czynnej

   Sposób spożycia:
   1 tabletka podczas posiłku. Popić wystarczającą ilością płynów.

   Suplement diety nie może być traktowany jak substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety.
   Nie stosować u osób uczulonych na składniki preparatu.
   Nie należy przekraczać zalecanej porcji dziennej do spożycia. Należy pamiętać o zróżnicowanym sposobie żywienia i zdrowym trybie życia.

   Przed stosowaniem preparaty zaleca się oznaczenie stężenia witaminy D w surowicy krwi - 25(OH) D. Norma dla witaminy d3 będzie oznaczona w limitach referencyjnych na wyniku badania

   Najlepiej spożyć przed datą: (m-c,rok)/Nr partii: patrz etykieta na spodzie opakowania.

   Warunki przechowywania: Przechowywać zamknięte, w suchym, chłodnym miejscu.
   Przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci.

   do góry
   Sklep jest w trybie podglądu
   Pokaż pełną wersję strony
   Sklep internetowy Shoplo.pl