Witamina D3 K2 Forte 600 porcji Dr Jacobs

Dostępność: na wyczerpaniu
Wysyłka w: 2 dni
Cena: 89,00 zł 89.00
ilość szt.

towar niedostępny

dodaj do przechowalni

Opis

Witamina D3 i szczególna witamina K2

Witamina D3 K2 Forte to wysokiej jakości witaminy D3 i K2 (menachinon-7, MK-7, MenaQ-7) rozpuszczone w hipoalergicznym oleju MCT z kokosa.

Buteleczka o pojemności 20 ml zawiera 600 kropli z czego każda kropla to: 

 • 50μg (2000 j.m.) co stanowi 1000%  referencyjnej wartości do spożycia witaminy D3,
 • 50 μg (67%*) co stanowi 67% referencyjnej wartości do spożycia witaminy K2 (MK-7)

Preparat zawiera witaminy w formie łatwo przyswajalnej.

Witamina D3 K2 to produkt wegetariański i bezpieczny dla alergików.

Witamina D3 K2 Forte to preparat bezsmakowy, bezglutenowy, pozbawiony soi i cukru.

 

Łatwo przyswajalna wit d3 k2

Suplement z witaminą D i K jest rozpuszczony w wysokiej jakości, hipoalergicznym oleju MCT z kokosa, co czyni go łatwo przyswajalnym.

Witamina D3 Dr. Jacob's pozyskiwana jest z lanoliny z wełny owczej (ekstrahowana za pomocą naświetlania promieniami UV).

Witamina K2 pozyskana jest w z olejków eterycznych co uwalnia ją od obecności soi i ewentualnych zanieczyszczeń GMO.

 

Dlaczego Witamina D3 K2 FORTE

 • Witamina D3 K2 Forte to produkt łatwo przyswajalny.
 • Witamina K2 w produkcie występuje w czystej, najlepszej i w pełni biodostępnej formie.
  • Witamina K2 pozyskana została z  olejków eterycznych co zapewnia najwyższą ilość czystego menachinonu-7 (MK-7), jego świetną przyswajalność, bioaktywność oraz brak alergenów sojowych (więcej na końcu opisu).
  • Witaminę K2 w formie olejków eterycznych jest pozbawiona soi i ewentualnych zanieczyszczeń GMO.
 • Preparat Witamina D3 K2 FORTE jest bezpieczny dla alergików.
 • Preparat łączy w sobie bardzo istotne dla zdrowia witaminy. Ich ilość i proporcje są dobrane tak, aby nie tylko prawidłowo przyswajać wapń, ale  aby trafił on w organizmie tam, gdzie powinien, np. do kości, a nie do ścianek naczyń krwionośnych.
 • Produkt wegetariański.

 

Jakość i czystość preparatu

Forma Dr. Jacob‘s tworzy naturalne produkty korzystając ze starych przekazów oraz najnowszych zdobyczy wiedzy medycznej.

Surowce użyte do opracowywania preparatów są dokładnie selekcjonowane i pochodzą z różnych krajów Europy, Ameryki Południowej oraz Azji.

Kiedy możemy potrzebować witaminy d3 K2

 

Witamina D3

✅dla prawidłowego funk­cjonowania układu odpor­nościowego,
✅ dla utrzymania zdrowych kości i zębów,
✅ przyczynia się do normal­nego wzrostu i rozwoju kości u dzieci,
✅dla utrzymania prawidło­wej funkcji mięśni, 
✅dla dobrego wchłaniania wapnia oraz fosforu,
✅dla prawidłowego pozio­mu wapnia we krwi,
✅bierze udział w prawidłowych podziałach komórek.

Witamina K2

✅dla  prawidłowej krzepliwości krwi, 
✅bierze udział w budowie kości i zębów.

 

 

Składniki preparatu  Witamina D3 K2 FORTE:

Witamina D3 jest produkowana przez skórę przy założeniu, że skóra wystawiona jest na odpowiednią ilość światła słonecznego. Jako, że jesteśmy w strefie klimatycznej gdzie większość roku mamy niedostateczną ilość słońca, istnieje ryzyko, że sama żywność nie zaspokoi zapotrzebowania na tę witaminę i stąd konieczność suplementacji. Ponadto zdolność wytwarzania witaminy D3 przez skórę, zmniejsza się wraz z wiekiem.

Witamina K2 w formie menachinonu-7 jest szczególnie dobrze przyswajalna i ma długi okres stabilnego trwania. Witamina ta ma korzystny wpływ na krzepliwość krwi. Wraz z witaminą D współdziała w utrzymaniu zdrowych kości.

Olej MCT 

W produktach Dr. Jacob’s z witaminami A, D, E i K w płynie stosowana jest jako frakcja kwasów tłuszczowych MCT, pozyskiwana z oleju kokosowego. 

Zastosowanie MCT ma bardzo korzystny wpływ na trwałość witamin rozpuszczonych w tym oleju. W porównaniu z innymi olejami, MCT ma także znacznie większą odporność na jełczenie. Dzięki temu witaminy Dr. Jacob’s mogą mieć maksymalny dopuszczalny termin przydatności do spożycia (2 lata) i zachowuje świeżość długo od momentu pierwszego otwarcia buteleczki. Olej MCT nie ma smaku, co jest ważne w przypadku podawania witamin małym dzieciom.

Dlaczego szczególna witamina MK7:

Witamina K2 dla potrzeb przygotowania preparatu Witamina D3 K2 FORTE pozyskana jest z olejków eterycznych

Istnieją dwa sposoby pozyskiwania witaminy K2 – w procesie fermentacji soi lub z roślinnych olejków eterycznych.

Fermentacja soi

Przy produkcji witaminy K2 MK-7 w procesie fermentacji, do soi dodaje się preparaty bakteryjne oraz specjalne rozpuszczalniki. W wyniku stosowania tej metody zawsze powstaje wiele substancji ubocznych, w tym innych menachinonów, np.: MK-4, -8, -9. Wiele z nich jest zbędnych lub mają formy cis (nie są biodostępne). Ilość takich zanieczyszczeń zależy od jakości fermentacji.

Ponieważ do produkcji użyta jest soja, w ostatecznym ekstrakcie mogą znajdować się także jej alergeny. Niestety często nie jest też podana informacja, czy użyta soja jest modyfikowana genetycznie. Witamina K2 uzyskiwana w ten sposób jest określana przez producentów: „z natto”, „z fermentacji soi”, itp.

Pozyskiwanie z roślinnych olejków eterycznych gwarantuje pozyskanie czystej, najlepszej i w pełni biodostępnej witaminy K2

Metoda pozyskiwania czystego K2 MK-7 z olejków eterycznych została wynaleziona w 2006 roku przez norweskiego badacza dr Inger'a Reidun'a Aukrust'a i jego zespół. Znaleźli oni sposób wytwarzania czystej postaci all-trans MK-7 (menachinon-7, MenaQ-7) witaminy K2 z naturalnych roślinnych olejków eterycznych: geraniolu i farnezolu, w ściśle kontrolowanym procesie syntezy organicznej (synteza oznacza proces łączenia, nie mylić z syntetyczny - sztuczny).

Istnieją dwa rodzaje postaci molekuł witaminy K2 – cis i trans. Formy cis są biologicznie nieaktywne, podczas gdy formy trans mają pełny potencjał biologiczny. Większość z produktów z witaminą K2 dostępnych na rynku pochodzi z procesu fermentacji i zawiera K2 w formach cis oraz trans.

Zaletą metody pozyskiwania K2 z olejków eterycznych jest to, że uzyskiwana jest tylko witamina K2 w czystej, najlepszej i w pełni biodostępnej postaci MK-7. I taka forma jest w produktach Dr. Jacob's.

Ponieważ w procesie tym nie jest używana soja, unika się także ewentualnych zanieczyszczeń GMO oraz uzyskuje produkt bezpieczny dla alergików.

 

Producent:

 • Działająca od 1997, na rynku niemieckim, firma Dr. Jacob's Medical GmbH, Niemcy. 
 • Dystrybutor w Polsce: Dr. Jacob's Poland; ul. Kasprzaka 7/u; 01-211 Warszawa
 • Preparaty tej firmy przygotowane w sposób gwarantujący skuteczność i bezpieczeństwo stosowania. Preparaty są mocno skoncentrowane, surowce użyte do opracowywania preparatów są dokładnie selekcjonowane.

Skład, sposób spożycia:


Witamina D3 K2 FORTE to suplement diety z czystą  biodostępną formą witaminy K2 oraz D3. Preparat przygotowano w kroplach dla dogodnego odmierzania niezbędnej wielkości porcji tak, aby dostosować do zapotrzebowania konkretnego organizmu. 

Opakowanie to aż 600 porcji cennych dla zdrowia witamin D3 K2.  

Składniki: olej MCT (z kokosa) (89%), przeciwutleniacz: mieszanina tokoferoli (naturalna witamina E), cholekalcyferol (witamina D3), witamina K2 (all-trans menachinon-7).

Ilość w opakowaniu: 20 ml

Zalecana porcja dzienna:

 • osoby dorosłe, w szczególności otyłe (BMI 30+ kg/m2): 1 kropla;
 • osoby dorosłe w szczególności kobiety w ciąży i karmiące, osoby pracujące w nocy, z ciemną karnacją skóry, dzieci otyłe (BMI pow. 90 percentyla dla lokalnej populacji): 1 kropla;
 • dzieci od 7 roku życia: 1 kropla.

Skład zalecanej dziennej porcji:

Składnik

1 kropla %RWS*
Witamina D3 50 μg 1000 %
Witamina K2 50 μg 67%

%RWS* - Referencyjna Wartość Spożycia

Sposób użycia: Podać na łyżeczce lub zakroplić do jamy ustnej i rozprowadzić językiem.

UWAGA:

Stosowanie u dzieci poniżej 7 roku życia pod kontrolą lekarza.

Produkt nie powinien być spożywany przez osoby przyjmujące środki przeciwzakrzepowe zawierające antagonistów witaminy K (np. warfaryna i acenokumarol). Osoby takie powinny skonsultować przyjmowanie preparatu z lekarzem!

 

 • Suplement diety nie może być stosowany jako substytut (zamiennik) zróżnicowanej diety. 
 • Należy przestrzegać zdrowego trybu życia i zrównoważonego sposobu żywienia. 
 • Nie stosować w przypadku nadwrażliwości na składniki preparatu. 
 • Nie przekraczać zalecanej dziennej porcji do spożycia.

Najlepiej spożyć: data/nr. partii na sodzie opakowania

Warunki przechowywania
Wit D3 K2 przechowywać w sposób niedostępny dla małych dzieci, w temperaturze 6-25°C z dala od promieni słonecznych. Po otwarciu zużyć w ciągu 6 miesięcy.

 

UWAGA: 1000% zalecanego dziennego spożycia nie oznacza przedawkowania. 50 μg jest więc bardzo bezpieczną porcją.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoplo.pl